Bag in box – niezbędny produkt w gastronomii

Dla wielu przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej, bag in box to wręcz niezbędny produkt. Jest to opakowanie w formie worka z folii aluminiowej, które umieszcza się w kartonie. W ten sposób powstaje szczelne opakowanie, które umożliwia przechowywanie i podawanie płynów (np. napojów, sosów, octu) bez ryzyka wycieku.

Bag in box to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Jest on bardzo wygodny w użyciu, a jednocześnie pozwala na utrzymanie higieny w lokalu. Wielu przedsiębiorców ceni sobie bag in box za to, że umożliwia on długi czas przechowywania płynów, co jest szczególnie ważne w przypadku małych lokali (w dużych lokalach szybkości zużycia płynów nie stanowią problemu).

Bag in box w codziennym użytkowaniu

Bag in box to produkt, który idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Dzięki temu opakowaniu można bezpiecznie przechowywać i transportować wiele rodzajów napojów – w tym m.in. soków owocowych, win, piw czy wody. Wygodne uchwyt umieszczone na opakowaniu umożliwia wygodne przenoszenie płynów, a specjalna klapka ułatwia dozowanie i uszczelnia opakowanie po każdym użyciu.

Bag in box to także wygodny sposób na przechowywanie produktów spożywczych. W specjalnych workach z folii aluminiowej można przechowywać m.in. sosy, zupy czy mleko. Opakowania te są szczelne i pozwalają na dłuższe zachowanie świeżości produktów.

Zalety bag in box

Bag in box to opakowanie, które cieszy się rosnącą popularnością dzięki swoim zaletom. Przede wszystkim stanowi ono wygodny sposób na przechowywanie i transport płynów oraz produktów spożywczych. Jest ono także wyjątkowo wytrzymałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć.

Kolejną zaletą bag in box są niskie koszty produkcji. Opakowania te są stosunkowo tanie w porównaniu do tradycyjnych butelek czy pojemników. Co więcej, ich lekka konstrukcja pozwala na tańszy transport – w przypadku transportu towarów w butelkach czy słoikach, koszty transportu są znacznie wyższe ze względu na większą wagę opakowań.